Najlepšie Tenisky Roku 2020

Najlepšie Tenisky Roku 2020

#1 Nike SB Dunk Low Travis Scott

Rok 2020 bol bezpochyby rokom Dunksovcov. Úspešne obnovené spoločnosťou Nike sa stali stredobodom veľmi dlhej série spoluprác, od Ben & Jerry's po Grateful Dead. Jednoduchá silueta týchto tenisiek Nike bola ideálnym ihriskom pre vytvorenie jedinečných modelov, ktoré charakterizovali celý rok. Celkovo Dunk Low Travis Scott usmernil dva z hlavných trendov roku 2020: v skutočnosti Dunk, ale aj úspech La Flame, nesporného protagonistu tohto roku.

#2 Jordan 1 Retro High Dior

Bol to tiež rok manželstva medzi teniskami a luxusom. Tenisky  ktoré vytvorili humbuk najočakávanejších tenisiek s exkluzivitou najvyhľadávanejších značiek. Výsledkom je produkt Jordan 1 Retro High Dior, ktorý bol v marci uvedený na trh vo veľmi obmedzenom množstve a s predajnou cenou vyššou ako 6 000 EUR.

#3 New Balance 550 Aimé Leon Dore

Nie je žiadnym tajomstvom, že rok 2020 bol rokom New Balance v mnohých ohľadoch. Bostonskej Značke  sa podarilo v hre na teniskách získať úctyhodný priestor, upevniť váhu niektorých zo svojich najikonickejších modelov a nájsť sériu víťazných spoluprác. Len pred pár týždňami sme videli spoluprácu One Block Down, ale najdôležitejšia  bola bezpochyby  Aimé Leon Dore, ktorá sa dočkala návratu modelu New Balance 550 a uvedenia kapsulárneho oblečenia.

#4 Jordan 4 Retro Union Off Noir

Chris Gibbs na oslavu svojej vášne pre basketbal, vytvoril Jordan a  spojil dedičstvo značky so svetom, ktorý vychoval majiteľa UNION LA. Reklama, hudba a štýl ulice sa formujú v Jordan 4 Retro Union Off Noir, vynovenej verzii štvrtej siluety Made in MJ.

#5 Nike Space Hippie 01 Vast Grey Hyper Crimson

Možno nie sú pekné na pohľad, ale Space Hippies určite stelesňujú trend udržateľnosti, ktorý charakterizuje najlepšie rok 2020. Táto silueta Nike so siluetou, ktorá mrká na Yeezy 350 a adidas Ultraboost, je vyrobená iba z recyklovaného materiálu pochádzajúceho z plastových fliaš, tričiek a výrobného odpadu.

#6 adidas Yeezy Foam RNNR Ararat

Kanye West to urobil znova. Po ich predstavení širokej verejnosti a generovaní niektorých nezmyselných zmätkov sa Foam Runners stali jedným zo symbolov sveta tenisiek v roku 2020. Je to teniska? Nie je na nás, aby sme sa rozhodli, vieme len to, že prvé Yeezy vyrobené úplne v USA opäť zmenil karty na stole tak, ako to dokáže len pán West. 

#7 adidas Yeezy QNTM

Tí, ktorí sledujú svet Yeezy s určitou vášňou, môžu len súhlasiť s tvrdením, že medzi mnohými výhodami tenisiek Kanye West existuje aj neuveriteľná schopnosť nájsť nové modely a siluety. QNTMs predstavuje práve toto: samozrejme príchod sveta Yeezyovcov v basketbale, ale tiež konsolidovaná istota, že zatiaľ čo niekto trvá na opätovnom spustení zastaraných modelov, niekto iný sa zaviaže, že nám dá niečo nové a krásne.

#8 New Balance 992 JJJJound

Medzi menami, ktoré si New Balance vybral pre svoju spoluprácu, si meno JJJJound nachádza čestný priestor. Kanadský dizajnér, ktorý už dávno zostúpil do kúta sveta módy, vytesal priestor do srdca sneakerheads prevedením svojho minimálneho dizajnu do jedného z najlepších vydaní roku 2020.

#9 Jordan 4 Retro Off-White Sail (W)

Kto povedal, že tenisky sú len pre mužov? Virgil Abloh čaká na to, ako sa nezmyselná medzera medzi vydaniami vymaže, a urobí prvý krok s teniskami, ktoré svietia dizajnom a farebnosťou, odložia akýkoľvek rodový stereotyp a vyšlú svetlé farby a luky do podkrovia.

#10 adidas Luna Rossa 21 Prada White

Miesto stretnutia medzi udržateľnosťou a luxusnými teniskami, manželstvo Prady a adidas, si konečne našlo svoju najlepšiu podobu s novou Luna Rossa 21. Teniska, ktorá hľadí do budúcnosti a myslí na budúcnosť pomocou materiálov pre jedinečný vzhľad kombinovaných do vytvorenia niečo nové.

All comments

Product added to compare.