tags :

    No tags have been specified yet.
PrestaShop
Sprievodca Bundami: Ako si vybrať najlepšiu pre seba

Sprievodca Bundami: Ako si vybrať najlepšiu pre seba

prievodca Bundami: Ako si vybrať najlepšiu pre seba

 

Typ bundy:


Bundy 3v1
Bunda 3 v 1 je kombináciou dvoch búnd, ktoré je možné spojiť pomocou zipsu a vytvoriť tak silnejšiu bundu. Existujú teda tri spôsoby, ako ju nosiť: Každá bunda sa dá nosiť samostatne alebo sa dá zopnúť zipsy pre väčšie teplo a ochranu pred vetrom a počasím.

Bomberove bundy
Väčšinou polstrovaná, krátka športová prešívaná bunda podobného tvaru ako pilotné bundy.

Fleecové bundy
Fleecové bundy sú ľahké a uschnú veľmi rýchlo. Sú preto ideálne na vrstvenie. Možno ich nosiť ako prostrednú vrstvu spolu s ďalšími bundami.

 

Pláštenky do dažďa a vetra
Bunda do dažďa je ľahká bunda, ktorá vás ochráni pred dažďom. Je vyrobená z vodotesného alebo vodoodpudivého materiálu. Pláštenky sú obvykle vybavené kapucňou, ktorá zostáva na vonkajšej strane alebo je integrovaná v golieri bundy.

 

Softshellové bundy
Softshellová bunda nie je zo špeciálneho materiálu, ale chápe sa ako určitý typ funkčného oblečenia. Softshell je skratka pre funkčný textil s mäkkým povrchom, ktorý je obzvlášť priedušný a multifunkčný. Táto odolná vonkajšia látka je vodoodpudivá v mnohých softshelloch a prenáša vlhkosť vo vnútri bundy von.

 

Systémové bundy
Systémová bunda je bunda, ktorej funkčnosť je možné zmeniť kombináciou s inými bundami. Napríklad je možné kombinovať dve tenšie bundy, aby boli teplejšie, alebo je možné bundu premeniť na vestu odopnutím rukávov.Funkcie:

Priedušné
Tkaniny, ktoré odvádzajú vlhkosť od tela, a tým znižujú tepelné straty kvôli vlhkému alebo mokrému oblečeniu.

 

Odpudzujúca vodu
U vodoodpudivých textílií voda na povrchu zostáva a neprechádza do textílií.

 

Priepustná pre vodnú paru
priepustná pre vodnú paru je priedušná. Má schopnosť prepúšťať vodnú paru preč od tela.

 

Vodeodolné
Nepremokavá tkanina je nepriepustná pre vodu.

 

Vodný stĺpec
Vodný stĺpec je merná jednotka. Označuje nepriepustnosť látok funkčného oblečenia a odevov do dažďa.

 

Vetruvzdorné
Vetruvzdorný odev neprepúšťa vietor.

 

Bezpečnostná trieda 3
Oblečenie s vysokou viditeľnosťou sa nosí všade tam, kde je kvôli osobnej ochrane vyžadovaná viditeľnosť. Fluorescenčné farby a reflexné pruhy zvyšujú viditeľnosť a pomáhajú predchádzať nehodám.

 

UV ochrana
Najlepšou ochranou proti slnku je nosiť odev. Každý odev chráni pred príliš intenzívnym ultrafialovým (UV) žiarením. Aký veľký je ochranný účinok UV ochranného odevu, ukazuje UV ochranný faktor (UPF). Najvyššiu ochranu proti slnku ponúka polyester a podobné syntetické materiály.

 

Material

Softshell
Softshell sa často skladá z dvoch alebo troch vrstiev laminovanej membrány. Vonkajšia vrstva spravidla pozostáva z odolného materiálu, ktorý izoluje vnútorné obloženie a prenáša vlhkosť. Všeobecne sú softshellové materiály rozdelené na troj a dvojvrstvové tkaniny. V závislosti od konštrukcie materiálu má softshell určitú úroveň ochrany proti poveternostným vplyvom v kombinácii s mäkkosťou, rozťažnosťou, retenciou tepla a veľmi vysokou priedušnosťou.

 Fleece
Fleece je pletenina s príjemne zdrsneným povrchom. Klasické rúno je obvykle vyrobené z polyesteru (PES). Fleece je teplý a ľahký, snádne  sa udržuje, nemení svoj tvar a rýchlo schne.

Microfleece

Mikrovlákno je tenšie, jemnejšie a kvalitnejšie ako bežné rúno. Skladá sa z mnohých jemných vlákien, medzi ktorými sa vytvára hrejivý vzduchový vankúš, ktorý zaisťuje vyváženú klímu tela: odpudzuje vietor a vodu a napriek tomu je priedušný.

Ripstop
Ripstop označuje látky, ktoré sú tkané špeciálnou technikou a sú obzvlášť odolné proti roztrhnutiu. V tomto procese sú silnejšie nite integrované do inak tenšej tkaniny.

 

Streč
Odevy so strečom sú obvykle spandexové vlákna v odeve. Vďaka nim je odev pružnejší.

 

Spracovanie

Lepené švy

Švy na odevoch sa zahrievajú a hladko spájajú pripojením alebo prekrytím špeciálnymi pásikmi. Výsledkom je, že neskôr tvorí súvislý povrch. V kombinácii s nepremokavou látkou je vlhkosť odpudzovaná z vonkajšej strany odevu a nemôže prenikať dovnútra. Ďalšou výhodou podlepených švov je, že vďaka nim je oblečenie zároveň vetruodolné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Product added to compare.