Aké oblečenie zoštíhli Vašu postavu

Aké oblečenie zoštíhli Vašu postavu

Aké oblečenie zoštíhli Vašu postavu

Chcete vyzerať štíhlejšie? Stačí si obliecť správne oblečenie. Zistite, aké kúsky by vám nemali chýbať a ako ich správne nakombinovať. Upozorníme, na čo sa zamerať a čomu sa naopak vyvarovať. Povieme si tiež niečo o farbách a vzoroch a ako ich môžete využiť vo svoj prospech.

 

Ako dosiahnuť štíhlej postavy

Honba za štíhlou postavou je pre mnohých z nás celoživotné úsilie. Našťastie je dnes nutričné ​​poradenstvo dostupnejšie a chudnutie vďaka tomu jednoduchšie. K dispozícii sú napríklad keto diéty a cvičenia zadarmo online. Cítiť lepšie sa ale môžeme aj vďaka múdro zvolenému oblečeniu. Ako na to? U nás nájdete triky, ktoré vždy zaberú.

 

Začnite u spodného prádla

Môžete byť oblečená sebelepšie. Ak ale máte príliš malú spodnú bielizeň, ktorá tlačí do faldíkov, nie je to nič pekné. Nehovoriac o nepohodlí, ktoré sa odrazí aj na vašom sebavedomí. Čo sa podprsenky týka, je obzvlášť dôležité, aby perfektne padla. Inak si môžete poškodiť chrbát. Ideálne sú podšité košíčky, ktoré prsia zdvihnú, avšak nemajú kostice. Pokiaľ totiž vytvoríte viac priestoru medzi pásom a hrudníkom, zdôrazníte siluetu a budete pôsobiť útlejšie.

Čo sa nohavičiek týka, nie je nutné nosiť sťahovacie. Tie sa beztak na každodenné nosenie príliš nehodia, pretože vytvára tlak a nie sú práve dvakrát pohodlné. Odporúčame bezšvový model z kvalitného priedušného materiálu.

 

Čierne silonky

Čierne silonky opticky zoštíhlia a predĺžia vaše nôžky. Tento praktický doplnok môžete nosiť takmer celoročne. Rozhodne neodporúčame variant v telovej farbe, tá naopak kilá pridáva. To isté platí o niektorých vzoroch. Tie najobyčajnejšie čierne priesvitné sú skrátka stávkou na istotu. Nezabudnite doplniť topánkami na podpätku, aj tie majú podobný efekt.

 

 

Monochromatický outfit

Monochromatický outfit je zložený z jednej farby alebo z jej rôznych odtieňov. Pokiaľ chcete vyzerať štíhlejšie, máte na výber z dvoch možností. Buď siahnuť po farbe, ktorá vytvorí požadovanú ilúziu, alebo oklamať oko pomocou vrstvenia.

Najlepšie sú v tomto ohľade predovšetkým tmavé farby ako je čierna, vínová, machovo zelená, tmavo fialová, námornícka modrá atď. Sýte a svetlé farby ako je oranžová, žltá či mentolová môžu naopak pritiahnuť pozornosť k problematickým partiám. Je na nich totiž vidieť každý záhyb a dialík. Pokiaľ napriek tomu chcete obliecť svetlú farbu, vrstvite – nohavice, tričko, dlhý blazer atď.

 

Nohavice s vysokým pásom a zastrčené tričko

Pred pár rokmi to bolo módne faux pas, dnes sú v móde. Nohavice s vysokým pásom sú presne to, čo potrebujete pre štíhlejšiu siluetu. Pokiaľ navyše zastrčíte tričko dovnútra, zdôrazníte pás a vrchnú polovicu tela. Sami si skúste, že outfit hneď vyzerá lepšie, ako keď je tričko vonku.

 

Cop topy a bundy kratšího střihu

Ak chcete postavu nielen zoštíhliť, ale aj vyzerať vyššia, musíte sa zamerať na nohy. Tie je potrebné predĺžiť, vrch tela naopak skrátiť. To dosiahnete práve crop topom a bundami kratšieho strihu. Ukazovať brucho samozrejme nemusíte. Možno ich skombinovať napríklad so sukňou alebo nohavicami s vysokým pásom.

 

Výstrih do véčka

Výstrih do véčka zúži oblasť ramien a zdôrazní vertikálnu líniu postavy. Dôraz na horizontále, ako sú horizontálne pruhy a ďalšie vzory, telo rozširuje. Naopak, keď sa zameriate na vertikálu, telo opticky zúžite. Tím je možné dosiahnuť nielen výstrihom do véčka, ale aj pruhmi a správnou siluetou, ktorú vytvoria napríklad zavinovacie sukne alebo šaty.

 

 

 

Oversized kúsky

Pod oversized kúsky sa dá ľahko schovať pár kíl navyše. Ale pozor – nejde o to, aby ste sa v oblečení úplne stratili. Zvoľte takú kombináciu, ktorá síce zakryje problematické partie, ale zároveň zdôrazní vaše prednosti. Môžete odhaliť napríklad štíhle lýtka a zápästie. Dlhý kabát je vždy stávka na istotu. Dobre fungujú aj šaty a dlhšie sako, ktoré skryje väčší zadoček. Alebo midi sukne a huňatý sveter.

 

Zvonáče

Ďalší retro kúsok. Nebojte sa ich. Keďže sa strih postupne rozširuje, vytvára ilúziu dlhších nôh. Navyše ak siahnete po zvonáčoch s vysokým pásom, zoštíhlite a zdôrazníte pás. Ten bude totiž vždy v porovnaní so širokým spodkom nohavíc vyzerať drobnejšie, než v skutočnosti je. Pridajte aj topánky na podpätku a máte vyhrané.

Upnuté dlhé rukávy

Hoci naberané a riasené rukávy vyzerajú krásne, sú spíše v horizontálnej línii a zbytočne rozšíria vašu siluetu. S upnutými dlhými rukávmi naopak zdôrazníte vertikálu, a vďaka tomu budete vyzerať štíhlejšie. Je jedno, či stavíte na tričko s rukávmi až po zápästie alebo šaty s ¾ rukávom, oboje má rovnaký efekt.

 

 

 

All comments