Najhorúcejšie  trendy slnečných okuliarov 2022

Najhorúcejšie trendy slnečných okuliarov 2022

Móda slnečných okuliarov na leto 2022

Jar a leto 2022 sú jednoznačne v znamení výrazných slnečných okuliarov. Či už obdĺžnikové, neónové alebo mono - čím nápadnejšie a extravagantnejšie, tým lepšie!

1. Úzke rámy

Úzke, obdĺžnikové slnečné okuliare sú aj tento rok trendy. Už v lete 2021 boli veľmi populárne a v roku 2022 budú tieto slnečné okuliare naďalej dominovať našim uliciam! Avšak v trochu inom dizajne ako pred rokom.

Tento rok v lete už nie sú tak celkom malé a úzke, ale širšie a často v mohutných syntetických rámoch.

Farebnosti úzkych slnečných okuliarov sa medze nekladú. Obdĺžnikové slnečné okuliare v čiernej farbe alebo s havana vzorom nikdy nevyjdú z módy – na jar a leto 2022 však môžete vyskúšať aj červené, modré alebo zelené obrúčky!

Pristanú mi úzke slnečné okuliare?

Úzke obdĺžnikové slnečné okuliare pristanú mnohým ľuďom bez ohľadu na účes, odtieň pleti alebo štýl oblečenia. Lichotia najmä ľuďom oválnou a okrúhlou tvárou, ktorú hranaté okraje rámov opticky natiahnu.

Police  
                  Police                                      Lacoste                                Polaroid

2. Neónové slnečné okuliare

Ďalší veľký trend slnečných okuliarov v roku 2022 je ešte pútavejší, najmä čo sa týka farieb. Pretože to, čo uvidíme toto leto všade, sú neónovo sfarbené šošovky slnečných okuliarov v žltej, oranžovej a ružovej farbe!

Jasné, až krikľavé farby odrážajú aktuálny trend 90. rokov, ktorý nájdeme nielen na slnečných okuliaroch, ale aj na našich topoch, šatách a nohaviciach.

Najlepšie tieto farebné šošovky skombinujete so slnečnými okuliarmi bez obrúčok, čo je ďalší veľký trend tohtoročných slnečných okuliarov!

Komu pristanú neónové slnečné okuliare najviac?
Slnečné okuliare s neónovými farebnými sklami dodajú v lete každému šmrnc. Záleží len na tom, aby farba nášho oblečenia nebola v rozpore s farbou šošoviek slnečných okuliarov. A ak máte zdravo opálenú letnú pokožku, s neónovými slnečnými okuliarmi nemôžete urobiť chybu!


               Polaroid                                    Polaroid                                Guess

3. Biele slnečné okuliare

Pokiaľ sú pre vás slnečné okuliare v neónových farbách príliš krikľavé, vyberte si biele slnečné okuliare. Ani s tými totiž nešliapnete vedľa.

V kombinácii so širokým plastovým rámom a retro tvarom sú biele obrúčky dokonalou voľbou. Známi návrhári to dokázali na svojich prehliadkových mólach a celebrity to predviedli vo svojich príspevkoch na Instagrame.

Komu biele slnečné okuliare pristanú najviac?
Biela vyzerá obzvlášť dobre, keď sa nosí na slnkom pobozkanej pleti. Biele slnečné okuliare rozžiaria každú každú tvár. Ak chcete pridať na kontraste, noste na tele tlmené farby.


   Italian Inpedent

4. Čierne slnečné okuliare

V ostrom kontraste k bielym slnečným okuliarom sú klasické čierne slnečné okuliare. To, čo nemusí hneď znieť ako megatrend, ale skôr ako štandardné slnečné okuliare, sa v roku 2022 rýchlo vracia do módy!

Najmä v kombinácii s čiernym oblečením vyzerajú čierne slnečné okuliare elegantne, hriešne a tajomne.

Hodia sa ku mne čierne slnečné okuliare?
Ach áno, hodia. Čierne obrúčky vyzerajú fantasticky na každom z nás. Hodia sa ku každej farbe vlasov i pleti a dajú sa ľahko kombinovať s akoukoľvek farbou oblečenia. Niet divu, že čierne slnečné okuliare sú skrátka najobľúbenejšie!               Guess                                   Calvin Klein                             Carrera

5. Slnečné celopresklené okuliare a štítové rámy

Celopresklené okuliare sú späť! Doplnok, ktorý preslávil hviezdy ako JLo, sa vracia do módy okuliarov. Tento rok sú slnečné okuliare v tvare masky futuristickejšie ako kedykoľvek predtým. Túto sezónu totiž vládnu maxi šošovky.

Zároveň sú v móde minimalistické obrúčky, ako z filmu Matrix. Baviť sa a hrať sa s módou je zábava.

Komu pristanú celopresklené slnečné okuliare najviac?
Myslíte si, že slnečné okuliare v tvare masky sú prehnané? Alebo že pristanú len určitým typom ľudí? Potom pre vás máme dobrú správu: celopresklené slnečné okuliare môžu vyzerať fantasticky aj na vás. Len ich musíte nosiť hrdo a sebavedome – a zmieriť sa s občasnými závistivými pohľadmi okolia. Inak nie je dôvod, prečo si celopresklené slnečné okuliare nezaobstarať!